Хетафе и Ейбар с равенство и отново без победа

Отборите на Хетафе и Ейбар не успяха да се победят в срещата помежду си от 37-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят на "Колизеум Алфонсо Перес" завърши при резултат 1:1, като така двата тима продължават лошите си серии без победа, като за всеки от тях това е 7-ми пореден двубой без успех. Хубавата новина е, че те поне спряха сериите си от поредни загуби, като преди този мач Хетафе имаше 5 поредни поражения, а Ейбар - 6.

Фреди Инестроза даде преднина за домакините в 33-ата минута засичайки с глава центриране от корнер. Само три минути по-късно Борха Фернандес обаче възстанови равенството също след корнер и този резултат се запази до края.

Така Хетафе се намира на 14-ото място с 37 точки, докато Ейбар остава сериозно застрашен от изпадане, като е на границата на опасната зона на 18-ата позиция с 32 точки.