Виляреал почти свали Малага от влака за Европа

С две попадения на резервата Жерард Морено отборът на Виляреал срази Малага с 2:1 у дома в двубой от предпоследния кръг на Ла лига и почти лиши съперника си от шанс да го последва в Лига Европа като седми в крайното класиране. "Жълтата подводница" е сигурен участник в турнирите през следващия сезон като шести, а седмият също ще стяга куфарите за евромачове, но само при положение, че Барселона спечели финала за Купата на краля.

От третата загуба на Малага в последните четири срещи се възползва Атлетик Билбао, който го задмина с 2 точки аванс. В последния кръг следващата събота тимът на Хави Грасия приема Севиля, а баските са домакини на Виляреал.

Съперниците се надиграваха безрезултатно на "Ел Мадригал" до 81-ата минута, когато Жерард се възползва от подаване на Антонио Рукавина и вкара за 1:0. В 87-ата минута каталунският нападател направи 2:0 след груба грешка на вратаря Карлос Камени, който хвърли топката в краката му. Тимът на Малага успя да стигне само до едно попадение в заключителните секунди, дело на Серхи Дардер след подаване на Сержио Барбоза - Дуда.