Аталанта се спаси след 1:4 в Бергамо от Дженоа

Отборът на Дженоа разби с 4:1 Аталанта насред Бергамо в мач от 36-ия кръг и продължи да гони местата даващи право на участие в Лига Европа, въпреки проблемите с лиценза. Тежкото поражение за "нерадзурите" не се оказа фатално, тъй като благодарение на загубата на Каляри играчите на Едуардо Рея си гарантира участието в калчото.

Бившият нападател на "грифоните" Маурисио Пинийя откри от дузпа в 18-ата. Леонардо Паволети изравни в 30-ата минута. През втората част Дженоа вкара три безответни гола. Първо Андреа Бертолачи (57) с шестия си гол и голмайстор номер едно на тима Яго Фалке (61, 74) донесоха 15-та победа на тима.

Играчите на Джан Пиеро Гасперини имат 56 точки и заемат пета позиция, докато Аталанта си остана на 17-то място, но изпадащите вече са ясни - Каляри, Чезена и Парма.