Лоренсо доминира във Франция, Роси продължава с отличното представяне

Звездата на Ямаха Хорхе Лоренсо спечели втора поредна победа в MotoGP. Испанецът бе най-бърз във Франция на "Льо Ман", след като стартира от трета позиция. 28-годишният испанец още на старта се възползва от грешка на Марк Маркес и до края на състезанието бе недостижим, като излезе на второ място във временното класиране с 87 точки. Успехът е негов 35-ти в кралския клас. Лидерът със 102 точки в първенството и негов съотборник в Ямаха Валентино Роси отново бе блестящ и завърши на второ място, въпреки че стартира от седма позиция. Ветеранът има две победи, едно второ място и две трети, като демонстрира, че е в страхотна форма и гони 10-та световна титла. Доктора стигна до второто място в 12-ата обиколка, но Лоренсо днес бе недостижим и италианецът дори не се доближи до него.

На почетната стълбичка се качи и Андреа Довициозо с Дукати, а световният шампион Марк Маркес (Хонда) финишира четвърти. Той и Андреа Яноне, който не бе в оптимална физическа форма, направиха истински спектакъл за зрителите, след като си размениха позициите 5-6 пъти между 22-ата и 24-ата обиколка. Брадли Смит с Ямаха завърши шести. Дани Педроса с Хонда падна във втората обиколка, но въпреки това продължи състезанието, но завърши едва 16-и.