Талант на Юве отново побърка Милан (видео)

Италианският гранд Милан записа трета поредна загуба далеч от "Сан Сиро" и общо четвърта в последните пет мача. Играчите на Филипо Индзаги отстъпиха с 2:3 на стадион "Мапеи" срещу Сасуоло, като отново в Реджо Емилия герой бе Доменико Берарди. 21-годишният талант на Ювентус вкара хеттрик за състава на Еузебио Ди Франческо, докато Джакомо Бонавентура (33) и Алекс (51) бяха точни за гостите. Решаващо за поражението се оказа изгонването на Бонавентура в 57-ата минута за два жълти картона. Секунди преди края Сусо също бе изгонен с директен червен картон.

Преди това реферът Марко Гуида зачете спорен гол на Берарди в 14-ата минута след грешка на Диего Лопес. Отново той в 30-ата минута удвои след съмнения на засада. Интересното е, че Берарди вкара цели четири гола за историческия първи успех над Милан миналия сезон отново на "Мапеи" с 4:3, като стана първият футболист в историята с четири попадения срещу "росонерите", а поражението костваше уволнението на Масимилиано Алегри.

Интересното е, че за два сезона в Серия "А" Сасуоло победи три пъти от четири мача 18-кратните шампиони на Италия. Двамата треньори залагат на 4-3-3, като Доменико Берарди, Симоне Дзадза и Никола Сансоне водеха атаката на домакините, докато Кейсуке Хонда, Матия Дестро и Джокомо Бонавентура тази на "росонерите". На "Сан Сиро" Сасуоло записа историческа първа победа с 2:1 през януари.

В 14-ата минута Берарди стреля от 25 метра, Диего Лопес изпусна топката, след което се опита да поправи грешката си и хвана коженото кълбо, но реферът даде гол. Остана впечатление обаче, че цялата топка не мина голлинията. В 31-ата минута Берарди бе изведен с дълъг пас от Мисироли и вкара за 2:0. Гостите веднага върнаха един гол чрез Бонавентура, който финтира трима бранители и прати топката в мрежата в 33-ата минута.

Сасуоло - Милан 3:2 Андреа Консили спаси опасен удар на Хонда в 36-ата минута, а при добавката Дестро прати топката в аут с глава. Сусо влезе на почивката на мястото на Абате, а в 51-ата минута асистира на Алекс, който изравни с глава, след като Консили сбърка. В 57-ата минута Бонавентура получи втори жълт картон. Бившият играч на Аталанта се опита да се предпази от една топка в лицето, но игра с ръка и Гуида го прати под душовете. Невероятно спасяване на Лопес в 70-ата минута, който спря Беларди останал очи в очи с него на пет метра от вратата. Домакините искаха дузпа при следвщата атака за фаул на Де Йонг срещу Берарди, който все пак в 78-ата минута вкара своя трети гол. Резервата Флоро Флорес подаде на Дзадза, който отклони топката и Берарди изпревари Даниеле Бонера за 3:2. Голът бе негов 14-и този сезон и общо 30-и в Серия А" за два сезона, като седем от тях са във вратата на миланистите.

Стефан Ел Шаарауи се завърна в игра близо четири месеца по-късно, а гол на Дзадза бе отменен поради спорна засада. Фараона имаше претенци за дузпа в последната минута, а преди това си изпроси жълт картон за остри реплики към рефера. Милан завърши с 9, което олицетворява крайно разочароващия сезон на Пипо Индзаги и момчетата му. "Росонерите" остнаха на 10-о място с 46 точки и вече имат повече загуби от победи през сезона 12 срещу 11. Домакините подкрепяни от 15 000 тифози бяха изпратени с аплодисменти, както и бяха посрещнати преди срещата след второто поредно спасяване в Серия "А" още миналата седмица.
Сасуоло - Милан 3:2