Равносметката на БФ Бокс след успешното Европейско първенство в Сърбия

Везенков с 10 точки при загуба на Арис

Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен за Арис при загубата на тима като гост на АЕК Атина с 54:92 (21:22, 6:25, 16:22, 11:23) точки във втория мач от четвъртфиналните плейофи на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. Играе се до две победи от три мача. Третата среща е на 19 май в Солун. 19-годишният Везенков започна в титулярната петица и записа 10 точки, 3 борби и 1 асистенции за 28:31 минути.

Отборът на Елан Шалон победи гостуващия Шоле с 95:88 (15:29, 22:11, 32:18, 26:3) точки в мач от последния 34-ия кръг на редовния сезон първенството на Франция. Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов игра 24 минути като резерва за Шалон и се отличи с 14 точки, 5 борби и 1 отнета топка. Елан Шалон завършва на осмо място в подреждането с 18 успеха и 16 поражения. В първият кръг на плейофите на 23-и май Шалон ще играе срещу лидера Страсбург.