Нападател на Манчестър Юнайтед реши дербито на Хърватия в полза на Динамо (Загреб)

Чилийският нападател Анхело Енрикес, който е собственост на Манчестър Юнайтед, наниза три попадения за Динамо Загреб при победата с 4:0 над Хайдук Сплит в най-интересния сблъсък от хърватското първенство по футбол. 21-годишният таран, който подписа с английския гранд през 2012 година, но няма дори мач за своя отбор, вкара попаденията през второто полувреме и с това изигра може би най-добрия си мач за сезона.

Той пък е приключил отдавна, след като по-рано през месеца Динамо стана шампион с доста оставащи мачове до края на хърватското първенство. Това е десета поредна титла за гранда от Загреб, който привлече Енрикес под наем миналата година. Динамо поведе в резултата рано в мача с гол на 17-годишния Анте Чорич, докато Енрикес, преминал през отборите на Уигън и Реал Сарагоса, реши изхода от двубоя през второто полувреме.

С тези три попадения Енриекс се доближи на гол от върха в листата на реализаторите на първенството с 20 гола. Единствен пред Енрикес е Андрей Крамарич, който обаче беше продаден на Лестър Сити от Риека още през януари.