Берое разби Литекс и направи битката за Европа жестока (видео)

Отборът на Берое разби с 3:1 Литекс в среща от 30-ия кръг на "А" група. Елиаш да Силва се разписа още във 2-ата минута, а Бьорн Йонсен изравни в 9-ата. Атанас Зехиров отново изведе старозагорци напред в 69-ата минута. Елиаш реши всичко с нов гол в 82-ата минута.

Победата на старозагорци направи битката за евротурнирите жестока. В момента Локомотив (София), Литекс и Берое делят второто място с 51 точки, а ЦСКА е пети с 48.

Началото бе взривно за домакините от Стара Загора, след като Кристиян Малинов сбърка пред наказателното поле, попречи с шпагат на съотборника си Васил Божиков да изчисти, Елиаш овладя кълбото и с много точно насочен удар по земя откри резултата.

Ловчанлии не се стъписаха от ранния гол и бързо намериха отговор. В 9-ата минута центриране на Иван Горанов бе засечено от Йонсен, чийто удар се оказа неспасяем за Илко Пиргов.

В 18-ата минута "оранжевите" можеха да осъществят пълен обрат, но изстрел с глава на Илия Миланов не намери целта. Бранителят бе оставен непокрит в наказателното поле след подаване от свободен удар на Данило Асприля.

Пред Атанас Зехиров се откри следващата възможност за гол, но ударът му в 26-ата минута мина покрай вратата на Винисиус Баривйера.

В 35-ата минута непростим пропуск направи Йонсен. Асприля изскочи от дълбочина, изпревари Пиргов, който бе излязъл далеч извън наказателното си поле, и подаде към норвежкия си съотборник, чийто удар не успя да намери очертанията на празната врата.

В 43-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за изблъскване с ръка на Георги Андонов от страна на Рафаел Перез. За рефера Таско Тасков обаче нарушение нямаше и играта продължи. Зехиров отправи опасен удар след последвалото центриране от корнер, но Винисиус спаси.

Гостите от Ловеч можеха да поведат в 53-ата минута, когато резервата Милчо Ангелов стреля опасно, точно под гредата, но Пиргов успя да изчисти в корнер. В 60-ата минута Зехиров опита за трети път да запише името си сред голмайсторите, но бразилският страж на Литекс улови без проблем.

Четвъртият опит на юношата на ЦСКА обаче бе успешен. В 69-ата минута той се възползва от неточен пас в половината на "оранжевите", открадна кълбото и напредна, а страховитият му удар не остави шанс за реакция на Винисиус.

В 82-ата минута най-добрият в мача Зехиров изведе Жуниор Мапуку в отлична позиция, нападателят бе изпреварен от стража на гостите, но топката попадна в Елиаш, чийто удар по земя попадна за трети път във вратата на Литекс.

До края на двубоя ловчанлии натиснаха, но така и не успяха да застрашат Пиргов и записаха втора загуба в плейофите.

снимка: beroe.bg