Мартин Камбуров изригна при победа на Локо Пд и изпревари Аниете (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 4:1 като гост Марек в мач от 8-ия кръг от втората шестица на "А" група. Хеттрик за пловдивчани отбеляза Мартин Камбуров (25, 45, 78) и едно попадение добави Дани Кики (2). Почетният гол за домакините бе дело на Росен Йорданов (51).

След днешния двубой Камбуров излезе еднолично начело в класацията за голмайсторския приз с 13 гола, с един повече от Антонио Аниете.

Първото попадение вкара Дани Кики във 2-ата минута, след остро центриране отдясно.

В 18-ата минута Златко Бонев нацели страничния стълб с фалцов удар по диагонала.

В 25-ата минута Мартин Камбуров покачи на 0:2, след асистенция на Бирсент Карагерен.

В 45-ата минута Камбуров вкара нов гол и направи резултата класически. Нападатателят се разписа от дузпа за нарушение срещу самия него. Наказателният удар може да се нарече подарък от съдията, тъй като ситуацията бе меко казано спорна.

Втората част стартира с гол във вратата на пловдивчани. В 51-ата минута Росен Йорданов намали на 1:3, след като елегантно преодоля стража на пловдивчани Теодор Скорчев.

В 71-ата минута Камбуров пропусна сам срещу вратаря.

В 78-ата минута Камбуров изпълни целта си, записвайки хеттрик. Таранът на "смърфовете" не сбърка след след като остана очи в очи с вратаря на домакините за крайното - 1:4.