Байерн вече е боксова круша и кръводарител в Германия (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) продължи черната си серия, губейки с 1:2 като гост на борещия се за оцеляване Фрайбург в среща от предпоследния кръг в Бундеслигата. Това е трето поредно поражение за баварците в първенството, което поставя под съмнение феърплея на колоса. Бастиан Швайнщайгер откри резултата в 13-ата минута, но попадения на Адмир Мехмеди (33) и изгонения от Мюнхен Нилс Петерсен (89) зарадваха публиката.

Тимът на Джосеп Гуардиола установи пълен контрол в мача още с началото на срещата. Облечените в бяло баварци не пускаха топката, но им липсваше острота в атака като резултат от отсъствието на трайно контузените Ариен Робен и Франк Рибери. В десетата минута Меди Бенатия прати топката в мрежата с глава като повторение на гола срещу Барселона. Съдията обаче не зачете попадението на защитника заради фал в атака.

Три минути по-късно гостите от "Алианц Арена" поведоха в резултата. Митчел Вайзер направи хубав рейд отдясно и сервира топката на петия метър от голлинията, където Швайнщайгер реализира - 0:1. Акциите на Байерн продължиха да вещаят сериозна опасност. В 28-ата минута Жером Боатенг беше изпуснат при корнер, но прати топката в ръцете на Роман Бюрки.

В 33-ата Швайни сбърка при изнасянето, домакините бързо се организираха и Адмир Мехмеди нанесе кинжален изстрел от 20 метра, насочвайки топката в десния долен ъгъл на Мануел Нойер - 1:1. Байерн не измисли опасен удар до края на полувремето.

В 50-ата минута вратарят на домакините направи страхотно спасяване с крак след удар отблизо на Марио Гьотце с глава. В 57-ата Фрайбург трябваше да получи дузпа, но съдията сбърка и остави играта да продължи. Рафиня видимо задържа Мехмеди, който щеше да вкара на празна врата от пет метра. Това можеше да бъде и директен червен картон.

В средата на полувремето Пеп Гуардиола направи офанзивна смяна, пускайки Томас Мюлер за Чаби Алонсо. Пет минути по-късно Швайнщайгер центрира от фал, топката прехвърли вратаря и се отби от напречната греда. В 73-ата Бюрки внимаваше и не позволи Павел Кърмаш да си отбележи нелеп автогол.

В 83-ата вратарят улови топката след далечен изстрел на Хуан Бернат. В 86-ата Бюрки се отличи с ново силно спасяване. В 89-ата Бернат загуби спора с Карим Гуеде, тъмнокожият полузащитник подаде изключителен голов пас зад гърба на Боатенг и Нилс Петерсен прати топката в мрежата след плонж на Нойер в другия ъгъл - 2:1.

С успеха Фрайбург се измъкна от зоната на изпадащите и увеличи значително шансовете си за спасение. Байерн има последен мач за сезона след седмица, в който ще играе само за честта си.

Снимки: Getty Images/Guliver