Хановер взе безценна победа в битката за спасение (видео)

Отборът на Хановер спечели много важна победа в борбата си за оставане в Бундеслигата. Тимът от Долна Саксония надигра с 2:1 Аугсбург в мач от 33-ия кръг на германския шампионат и така излезе от зоната на изпадащите. Двата гола за успеха вкара Ларс Щиндъл, а асистенциите и в двата случая бяха дело на Джими Бриан. За Аусгбург от дузпа вкара Пол Верхаах.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато хубава комбинация на гостите бе завършена от халфа след пас с пета на французина. Скоро обаче домакините изравниха, след като Хироки Сакай спъна Абдул Рахман Баба в наказателното поле и съдията остсъди дузпа. Зад топката застана Пол Верхаах и изравни. В 54-ата минута Щиндъл отбеляза втория си гол. Бриан центрира към съотборника си и той донесе изключително ценната победа на тима си. Двата тима довършиха мача с по десет души, след като Сакай и Верхаах получиха втори жълт картон и трябваше да напуснат по-рано терена.

По този начин Хановер вече не е в опасната зона и заема 15-а позиция с 34 точки - на една над мястото за плейоф и две от директното изпадане. В последния си мач Хановер излиза като домакин на един от директните си конкуренти за спасение - Фрайбург.

Аугсбург остава на шеста позиция и пропусна да си осигури евроучастие през следващия сезон. Тимът е с 46 точки и има три преднина от Борусия (Дортмунд) и Вердер (Бремен). Аугсбург ще трябва да се надява на точка при гостуването си Борусия (Мьонхенгладбах) в последния си мач или грешна стъпка на Борусия срещу Вердер. Има вариант и тимът от Бавария да се сдобие с евровизи дори и да завърши на седма позиция, но това ще стане, ако Волфсбург трябва да спечели Купата на Германия.