Радост в Мьонхенгладбах - Борусия влезе в групите на ШЛ (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като в предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата победи с 2:0 като гост Вердер (Бремен) и така вече няма как да бъде изместен от едно от първите три места, които дават директни визи за най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Два гола за тима от Западна Германия вкара атакуващият халф Рафаел. Бразилецът откри резултата в 53-ата минута, когато засече във вратата пас отляво на Макс Крузе. Рафаел не отигра по най-добрия начин ситуацията, но в крайна сметка топката успя да мине голлинията. Второто попадение падна пет минути преди края на мача. Тогава Асани Лукимиа-Мулонготи не успя да изчисти добре една топка и тя се отби в резервата на гостите Андре Хаан. Кълбото достигна до Рафаел, който дебнеше в наказателното поле, за да направи 2:0 за Борусия, а с което и да попдечата визите на тима си за групите на ШЛ.

Така Борусия ще играе за първи път в груповата фаза на Шампионската лига в сегашния формат на надпреварата. В сезон 2012/13 тимът от Мьонхенгладбах отпадна в квалификациите на надпреварата след загуба с 3:4 общ резултат от Динамо (Киев).

Сега кръг преди края Борусия заема трето място с 66 точки - на две от втория Волфсбург. Чевтъртият Байер (Леверкузен) е с 61 и няма как да измести тима на Лусиен Фавре. Вердер пък е на път да изпусне влака за Европа, след като заема осмо място с 43 точки.