Норич ще спори с Мидълзбро за място в Премиър лийг (видео)

Норич ще срещне Мидълзбро във финалния плейоф за влизане в Премиър лийг, след като "канарчетата" победиха у дома Ипсуич с 3:1 на "Кероу Роуд" и с общ резултат 4:2 отстраниха регионалния си съперник. Уес Хулахан бе точен от дузпа в 50-ата минута, като в ситуацията за 11-метровия наказателен удар Кристоф Бера получи директен червен картон. Въпреки това Ипсуич изравни чрез Томи Смит (60'). Нейтън Редмънд (64') и Камерън Джероум (77') обаче донесоха заслужената победа на домакините.

Двата отбора изиграха скучновато първо полувреме, в което все пак превес имаха домакините. Най-доброто положение за Норич преди почивката бе в 17-ата минута, когато Ръсел Мартин стреля през купа от играчи, но Пол Андерсън изчисти от голлинията.

В 49-ата минута Кристоф Бера изби с ръка от голлинията удар на Редмънд. Бранителят логично получи директен червен картон, а Роджър Ийст отсъди дузпа в полза на Норич. Уес Хулахан бе точен от бялата точка за 1:0.

Въпреки че бяха в числено намален състав, гостите от Ипсуич изравниха резултата в 60-ата минута. Дарил Мърфи свали с глава след центриране от пряк свободен удар, а Томи Смит изпревари Ръди и прати топката във вратата му - 1:1. Само четири минути след това обаче Нейтън Редмънд отново изведе Норич напред. Джонатън Хоусън пусна към халфа, който стреля по земя до близката греда. Бялковски не се намеси добре и позволи топката да мине под плонжа му.

В 71-ата минута Джероум пропусна чудесна възможност, но именно той покачи на 3:1 в 77-ата минута, когато получи страхотен пас от Редмънд и пусна елегантно топката покрай стража на Ипсуич.

Финалът между Мидълзбро и Норич е на 25 май на "Уембли".

Норич - Ипсуич 3:1

1:0 Хулахан (50' - дузпа)
1:1 Смит (60')
2:1 Редмънд (64')
3:1 Джероум (77')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!