Ботев Пд удари ЦСКА в голямо зрелище на Коматево (видео+галерия)

След 10 мача без отбелязан гол ЦСКА вкара цели две попадения на Ботев (Пловдив), но в крайна сметка загуби с 2:3 гостуването си на Коматево. Домакините откриха чрез Лазар Марин, но Тони Силва изравни още преди почивката. В началото на втората част Лъчезар Балтанов и Иван Цветков се разписаха в червената врата, а крайното 3:2 оформи Неманя Милисавлевич 13 минути преди края на редовното време.

Ключов момент за поражението на армейците се оказа ситуация в 55-ата минута, когато при резултат 2:1 за домакините двата отбора останаха в числено намалени състави след червени картони на Пламен Николов и Тони Силва. Първо бранителят на пловдивчани блъсна своя противник при спряна игра, а после демонстративно го изрита и задърпа за ръцете. Това му гарантираше изгонването, но Силва на свой ред удари шамарче на включилия се в разправията Даниел Златков и по този начин и той се отправи преждевременно към съблекалнята.

Ботев Пл - ЦСКА 1:1

Срещата започна равностойно като първата по-сериозна атака бе създадена от червените, когато в 11-ата минута Кукоч намери Милисавлевич в наказателното поле на домакините, сърбинът центрира към Маркович, но изстрелът с глава на армейския футболист, който игра на върха на атаката в този мач, излезе в аут.

Само 120 секунди по-късно при идентична атака Маркович отново отправи удар с глава, но пак извън целта.

В 22-ата минута силен шут на Тони Силва бе избит от Михаил Иванов. Шест минути по-късно и Анатоли Господинов трябваше да демонстрира класа, боксирайки в корнер силен изстрел на Гамаков от 23-24 метра.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Ботев откри резултата. Иван Цветков се разходи между цялата отбрана на гостите и подаде на Огнянов, който от своя страна изведе отлично Лазар Марин отляво в наказателното поле на червените. Последва подаване на жълто-черния футболист, то не сполучи, но топката отново се върна в Марин, който този път шутира по диагонал и вкара в долния ляв ъгъл на Господинов -1:0 за Ботев.

Радостта на домакините не трая дълго, тъй като футболистите на Любо Пенев изравниха в 35-ата минута. Тончи Кукоч центрира отляво, стражът на Ботев Михаил Иванов излезе неразчетено и Тони Силва вкара с глава за 1:1.

Пет минути след почивката канарчетата вкараха втори гол. Иван Цветков центрира от фаул и юношата на Левски Лъчезар Балтанов реализира отблизо. В 55-ата минута двата отбора останаха в числено намалени състави след червени картони на Тони Силва и Пламен Николов. Армейският футболист бе изгонен за шамарче срещу Даниел Златков, а защитникът на канарчетата напусна преждевременно терена след ритник в крака на падналия Силва.

В 63-ата минута Ботев простреля за трети път Господинов. Марин подаде към Цветков, който шутира не много силно, но все пак успя да вкара под плонжа на червения вратар.

Секунди по-късно ЦСКА можеше да върне едно попадение след изстрел с глава на Маркиньос, но Иванов спаси.

В 70-ата минута Венци Василев вкара ефектно в мрежата на Ботев след пас на Кукоч, но попадението бе отменено поради спорна засада. Гостите от София не се отказаха и в 77-ата намалиха резултата на 3:2. Това стори Неманя Милисавлевич, вкарал след шут с левия крак в близкия ъгъл на Иванов.

До края на срещата Ботев не допусна повече опасности пред своята врата и съвсем спокойно удържа крехката си преднина за първата си победа в плейофите на първата шестица. ЦСКА пък продължава да няма успех в 11-ти пореден шампионатен двубой.