Севиля без пощада срещу Фиорентина по пътя към финала (видео)

Севиля не показа пощада и в реванша срещу Фиорентина от 1/2-финала в Лига Европа срещу Фиорентина. Защитаващият титлата си от миналия сезон тим надигра с 2:0 "виолетовите" във Флоренция и с общ резултат 5:0 се класира за финалния мач във Варшава. Испанците набързо решиха всичко в двубоя в средата на първото полувреме. Първо в 22-ата минута Карлос Бака откри резултата, а в 27-ата Даниел Карисо заби втори гол, с което окончалетлно уби интригата. Каръкът за флорентинци пък бе пълен, като те пропуснаха и дузпа чрез Йосип Иличич в 67-ата минута.

Севиля стартира доста агресивно срещата и още във 2-ата минута грешка на Матиас Фернандес в наказателното поле позволи на Колодейчак да отнеме топката в опасна близост до вратата, но центрирането му по земя не намери негов съотборник. Фиорентина отговори с далечен, но неточен удар на Йосип Иличич в 14-ата минута. Две по-късно след центриране от корнер домакините имаха най-добрата си голова възможност, като Гонсало Родригес стреля опасно с глава, но вратарят Серхио Рико направи невероятно спасяване и опази вратата си "суха".

В 22-ата минута обаче Севиля стигна до откриване на резултата. След центриране от фаул топката премина през купа от играчи в наказателното поле и стигна до Карлос Бака, който отблизо успя да я промуши във вратата за 0:1. Пет минути по-късно всичко в мача приключи. След ново статично положение топката отново бе центрирана в пеналта, където Коке свали за Карисо, който във вратарското поле засече кълбото в мрежата за 0:2.

Играчите на Фиорентина определено бяха стъписани от това развитие на нещата, но все пак в 30-ата минута Йосип Иличич опита далечен удар, който обаче попадна в ръцете на вратаря. В 39-ата минута пък Севиля имаше нова страхотна възможност да направи резултата класически, като Коке бе изведен в наказателното поле и отблизо прати топката над вратата.

В началото на второто полувреме Борха Валеро опита да изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но съдията не се подведе и му показа жълт картон за симулация. Две минути по-късно пък Мохамед Салах отправи чудесен удар от границата на пеналта, Рико се намеси добре, а при добавката и Иличич не успя да преодолее вратаря на гостите. В 66-ата минута Фиорентина все пак получи дузпа за нарушение срещу Давид Писаро, но Йосип Иличич стреля високо над вратата от бялата точка и пропусна дори и тази възможност за гол.

В оставащите минути до края на мача Фиорентина имаше още няколко шанса да вкара поне почетен гол. Нови пропуски пред вратата на Рико обаче направиха Милан Бадел и Иличич.

В крайна сметка Севиля записа нов успех над Фиорентина и по категоричен начин се класира на финала, като е все по-близо до защитата на трофея си от миналия сезон, а за целта ще трябва да надиграе Днипро в решителния сблъсък във Варшава.

Фиорентина - Севиля 0:2 (0:3 в първата среща)