Серина Уилямс стартира с рутинна победа в Рим

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) се класира за третия кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2 183 600 долара.

Защитаващата титлата си от последните два сезона и трикратна шампионка в надпреварата Уилямс надделя без особени проблеми над рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:3 за 62 минути.

Американката прекъсна серия от 27 поредни победи в турнирите на WТА през миналата седмица, когато загуби на полуфиналите в Мадрид от бъдещата шампионка Петра Квитова (Чехия) с 2:6, 3:6, но продължава победния си ход в Рим, където записа 15-а последователен успех.

Тя пласира 25 печеливши удара, за да преодолее съпротивата на бившата номер 13 в света Павлюченкова.

За място на четвъртфиналите Уилямс очаква победителката от срещата между квалификантката Кристина МакХейл (САЩ) и представителката на домакините Сара Ерани.