Джокович с труден успех на старта в Рим

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3830295 евро. Поставеният под номер 1 Джокович пласира 11 аса, но победи трудно испанеца Николас Алмагро с 6:1, 6:7(5), 6:3 след малко повече от два часа игра. Сърбинът, който почиваше в първия кръг, се завърна на корта за първи път от 19 април, когато спечели трофея в Монте Карло. Той стартира ударно срещу Алмагро и набързо взе първия сет, в който даде само гейм на съперника. Във втората част испанецът подобри представянето си и стигна до тайбрек.

В него Джокович поведе с 5:4 точки и имаше два сервиса, но Алмагро взе три поредни точки, а с това изравни резултата. Третият сет също започна равностойно до 3:3, след което сърбинът реализира пробив в осмия гейм, за да постигне 18-ата си последователна победа след поредните титли на турнирите "Мастърс" в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло. Джокович търси четвърти трофей в Рим след 2008, 2011 и 2014 година.