Берое спря невероятната серията на Локо Сф, заплете битката за Европа и почти направи Лудогорец шампион

Берое спечели с 1:0 гостуването си на Локомотив (София) в мач от 7-ия кръг от плейофите на „А“ група и заплете още повече битката за Европа. Единственото попадение в двубоя вкара Георги Костадинов в 82-ата минута, а с този успех заралии се доближиха на само три точки от второто място. Поражението на столичните железничари, което е първо от 11 мача насам, пък ги отдалечи от титлата, тъй като лидерът Лудогорец се нуждае от две точки в оставащите три кръга, за да си гарантира четвъртата поредна шампионска титла.

Срещата започна с равностойна игра, а гостите първи имаха възможност да се разпишат, но удари на Веселин Пенев и Крис Гади не намериха очертанията на вратата на Божидар Митрев. В 24-ата минута Жуниор Мапуку се извиси над всички в наказателното поле след центриране от корнер и затрудни максимално Митрев след удар с глава, но стражът отрази. В 28-ата минута националът спаси много добре изпълнен свободен удар от страна на Георги Костадинов.

До края на първата част двата отбора заложиха на игра в центъра и не създадоха повече опасности пред двамата вратари Божидар Митрев и Илко Пиргов. Второто полувреме започна по начина, по който завърши първото – равностойно и без положения пред вратите. Все пак в 64-ата минута след добра атака отдясно Йордан Тодоров центрира към Гъргоров, който стреля с глава, но не уцели добре топката и тя излезе в аут. Берое отговори с шут на Иво Иванов в 70-ата минута, който мина високо над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Локомотив имаше отлична възможност да открие резултата. Гъргоров подаде по великолепен начин към Романов, който шутира, но Пиргов изби в корнер.

В 79-ата минута и заралии отправиха удар в очертанията на вратата чрез Антон Огнянов, но Митрев без проблем улови. Три минути по-късно гостите от Стара Загора откриха резултата. Костов осъществи пробив през центъра, но малко преди наказателното поле на Локомотив бе спрян. Отбраната на железничарите обаче се засуети и позволи за притичалия Георги Костадинов с едно поемане на топката да излезе очи в очи с Митрев и след майсторско копване да прати топката в мрежата да софиянци – 1:0 за Берое. До края на срещата футболистите на Димитър Васев опитаха да се доберат поне до точката, но шут на Йордан Тодоров в 90-ата минута попадна в ръцете на Пиргов.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg