Лукойл Академик с нова важна крачка към финала в НБЛ

Отборът на Лукойл Академик направи още една важна крачка към класирането на финал в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер спечели мач №2 от полуфиналния плейоф срещу Черно море Порт Варна с 94:86 и поведе с 2:0 победи в серията.

Над всички в състава на „студентите” беше Дейниъл Браун, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 23 точки и 14 борби, а Никола Драгович и Христо Захариев добавиха съответно по 23 и 17 точки.

Лени Даниел вкара 20 точки и овладя 13 борби за варненци, Асен Великов също се разписа с 20 точки, а Милош Коматина и Станимир Маринов добавиха съответно по 16 и 10 точки.

„Моряците” откриха резултата след добра контра и кош и фал на Даниел, а малко след него Коматина също се разписа за 5:2, но домакините от Правец бързо се ориентираха в ситуацията и стигнаха до пълен обрат – 12:7. Щабът на Черно мор взе прекъсване, но и това не помогна на гостите, които продължиха да допускат лесни кошове и логично разликата в резултата в полза на Лукойл стана двуцифрена – 31:17.

В началото на втория период гостите стопиха за момент част от пасива си за 26:36, което дойде благодарение на отличните изяви на Лени Даниел, но по-дългата ротация на Лукойл Академик, както и неудържимия Ди Браун отново наклониха везните в полза на „студентите” – 55:35 при две минути до почивката. В оставащото време Тони Дечев даде почивка на голяма част от титулярите си, което се отрази на играта на тима му, а Станимир Маринов вкара тройка със сирената, което отново стопи разликата до 14 точки – 43:57.

През второто полувреме баскетболистите на Лукойл Академик не не изпуснаха инициативата и въпреки че на няколко пъти позволиха на съперника си да стопи разликата до 7-8 точки, „студентите” нито за миг не поставиха победата си под съмнение и в крайна сметка се поздравиха с още една победа в серия, която ги доближи до финала в Националната Баскетболна Лига – 94:86.