Наполи със сериозна издънка на "Тардини" (видео)

Отборът на Наполи направи поредната си сериозна издънка през този сезон и почти сигурно загуби шансове за второто място в Серия "А". Играчите на Рафаел Бенитес стигнаха само до 2:2 на "Енио Тардини" срещу изпадналия вече преди няколко кръга състав на Парма и пропусна възможност да се доближи на две точки от Рома. "Небесносините" на два пъти губеха в резултата след две статични положения. Нападателят Рафаеле Паладино даде аванс на домакините в 9-ата минута, но Маноло Габиадини изравни в 28-ата минута.

Пет по-късно отново "дуковете" излязоха напред в резултата след гол на Кристобал Хоркера. През втората част Хосе Кайехон и Гонзало Игуаин се появиха, а гостите пропуснаха няколко чисти положения или бяха спрени от страхотния днес Антонио Миранте. Веднъж и гредата спря Наполи. В 71-ата минута Дрис Мертенс изравни и даде надежда на гостите за пълен обрат, но Миранте на още няколко пъти запази вратата си и двата тима си поделиха точка. Веднага след последния съдийски сигнал Миранте и Игуаин бяха разтървани от своите съотборници, след като се опитаха на два пъти да се сбият и си размениха доста остри реплики. Наполи остана на четвърто място с 60 точки три кръга преди края, докато Парма след Ювентус и Рома взе точки и от Наполи тази пролет.