Ливърпул не успя да победи лежерен Челси и се сбогува с мечтата за ШЛ (видео)

Тимът на Ливърпул не успя да се справи с новия шампион на Англия Челси и двата отбора завършиха наравно 1:1 на "Стамфорд Бридж". Въпреки четирите дни почивка, които мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо бе дал на своите възпитаници и няколкото резервни футболисти, които включи Специалния в своя състав, мърсисайдци не се възползваха от това и стигнаха само до реми, след като изоставаха с 0:1 след само четири минути игра. Джон Тери откри резултата за домакините в самото начало на мача, а оттеглящият се след края на сезона капитан на Ливърпул Стивън Джерард изравни с попадение минута преди края на първата част.

По този начин Челси продължи феноменалната си серия от мачове без загуба от началото на 2015 година, а Ливърпул остана на шест точки от Манчестър Юнайтед за четвъртото място. Така възпитаниците на Брендън Роджърс имат само теоретични шансове да се борят с "червените дяволи" за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Преди началото на мача футболистите на Ливърпул направиха шампионски шпалир на своя опонент, който през миналата седмица подпечата златните си медали три кръга преди края.

Джон Тери даде аванс на своя тим след само пет минути игра на "Стамфорд Бридж" срещу Ливърпул. Той се разписа с глава след центриране на Сеск Фабрегас от корнер, за да открие резултата. Последваха още силни минути за домакините, които пропуснаха няколко възможности да удвоят аванса си след удари на Еден Азар и Вилиан.

Все пак капитанът на Ливърпул Стивън Джерард изравни резултата с попадение в 44-ата минута на срещата. Той се разписа с глава след центриране на Джордън Хендерсън от фаул в близост до наказателното поле. Халфът бе изпуснат в наказателното поле от Джон Оби Микел и безпроблемно с глава препарира Тибо Куртоа за 1:1.

След почивката срещата продължи да бъде двуостра и с положения пред двете врати. Симон Миньоле трябваше да се намесва след изстрели на Вилиан, който непрестанно тормозеше отбраната на гостите, откъсвайки се сам по дясното крило. Филипе Луиш също нахлу в наказателното поле на гостите, но бе спрян от Мартин Шкъртел. Пред вратата на Куртоа пропуски направи Рахим Стърлинг, който можеше да изненада стража на домакините, след като ударът му се отклони в крака на Бранислав Иванович, но белгийският страж спаси. Младите Джордън Айб и Джероум Синклеър, които се появиха като резерви в състава на гостите също се опитаха да тормозят отбраната на Челси, но усилията им не стигнаха за победен гол в полза на техния тим.