Чочев и компания на колене пред Аталанта след множество пропуски (видео)

Българският национал Ивайло Чочев отново бе титуляр и записа пълни 90 минути за своя тим Палермо при поражението с 2:3 от Аталанта на "Барбера" в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Бившият играч на ЦСКА и съотборниците му могат само да съжаляват, че не взеха нищо в мач, в който доминираха от първата до последната минута и пропуснаха множество положения. Играчите от Бергамо поведоха с два бързи гола - Даниеле Базели с глава в 6-ата даде аванс, автогол на Синиша Анджелкович в 17-ата изненада домакините. Чочев бе близо до своя четвърти гол, но след негов удар с глава топката бе избита от голлинията от Джузепе Биава. Последваха още няколко положения, но все пак преди почивката Франко Васкес намали. Втората част с нов пропуск за "розовите" и отново Биава изчисти от голлинията. Две минути по-късно след бърза контраатака Алехандро Гомес върна аванс от два гола на Аталанта.

В 56-ата минута Палермо получи уникален шанс да се върне в мача, след невероятна грешка на вратаря Влада Аврамов. Стражът финтира Васкес, след което се забави да изчисти топката. Нападателят се върна и чукна топката, а Аврамов го свали със зверски шут на земята. Дузпа за домакините и червен картон за него в 57-ата минута. Белоти обаче удари горната греда. Гостите започнаха да се пазят с 10 човека, докато Палермо да атакува с всички сили и в 68-ата минуто Лука Ригони вкара за 2:3.

До края на срещата бяха пропилени още възможности за 3:3, докато Аталанта имаше една възможност да вкара и четвърти гол. Интересното е, че звездата на Палермо Пауло Дибала бе оставен на пейката за всичките 90 минути. Успехът почти сигурно гарантира оставане на бергамаските в Серия "А", след като вече имат 36 точки и аванс от осем точки три кръга преди края пред 18-ия Каляри. Сицилианците вече четири мача нямат победа и с актив от 43 точки останаха на 11-о място.