Антонио Вутов ще играе плейоф за местата за титлата

Младежкият национал на България Антонио Вутов и тимът му Удинезе се класираха за плейофите на Примаверата кръг преди края на редовния сезон. "Фриуланите" победиха с 2:0 Виртус Ланчано без родния талант, който изтърпяваше наказание. Тимът му вече има актив от 43 точки в група "В", където заема трето място и си  гарантира място сред 8-те състава, които ще спорят за последните две места за финалната осмица, която ще реши титлата на Италия.

Шампионатът Примавера на "Апенините" е разделен на три групи, като първият и вторият състав във всяко една от тях се класира директно за финалната осмица, докато третият и четвъртият, както и двата най-добри пети отиват на плейоф. Там чрез жребий се играят четири четвъртфинала, победителите се класират на полуфинал и победителите в двата мача се класират към останалите шест най-добри състава на Италия в борбата за титлата. Вутов и компания имат още един мач с Читадела, който е без значение в редовния сезон. Именно срещу този съперник Вутов вкара двата гола и удари две греди при победата с 2:1 пред Коледа.

Милан, Интер, Фиорентина, Торино и Рома вече са се класирали директно за финалите, като между Бари и Лацио ще стане ясен шестият финалист. Удинезе пък ще трябва да спори с Ювентус, Сампдория, Специя, Киево, един измежду Лацио/Бари и два между Палермо/Емполи/Катаня за последните две места във финалната осмица за Скудетото.