Атлетико стигна до 2:2 във Валенсия (видео)

Испанският първенец Атлетико Мадрид направи 2:2 като гост на Леванте в среща от 36-ия кръг на Примера, играна на "Сиутат де Валенсия" край Турия. Домакините на два пъти повеждаха след попадения на Давид Барал (31) и Калу Уче (63). Гилерме Сикейра (34) и Фернандо Торес (80) оформиха крайния резултат. С успеха момчетата на Диего Симеоне имат четири точки аванс пред четвъртия Валенсия и се нуждаят от една победа до края, за да останат в тройката. Тимът на Лукас Алкарас почти сигурно ще запази елитния си статут.

Мачът започна с две опасни центрирания на Коке. В деветата минута Диего Мариньо направи двойно спасяване след удари на Марио Манджукич и Арда Туран. В 21-ата Хуанфран имаше късмета да избие в корнер при чудесна възможност пред Хосе Моралес. В 31-ата "синьо-червените" откриха резултата. След центриране отляво Жоао Миранда не изчисти добре с глава, Иван Лопес асистира по прекрасен начин на Давид Барал, който отблизо вкара за 1:0. Едва три минути по-късно грешка в защитата на "гранотас" доведе до изравняване. Тиаго Мендеш центрира, а Гилерме Сикейра отбеляза с великолепен ножичен удар - 1:1.

В 51-ата минута валенсианци развиха хубава контраакция, Моралес изскочи сам срещу Ян Облак, ала офанзивният футболист не овладя добре. В 63-ата минута Лопес подаде в малкото наказателно поле към Калу Уче, а след щастлив рикошет в нигериеца топката влезе в мрежата - 2:1 за домакините. Натискът на "лос колчонерос" донесе изравняване в 80-ата минута. Фернандо Торес атакува топката на първата греда и отбеляза с глава. В 83-ата Мариньо отрази опасен изстрел на Хосе Мария Хименес.

След седмица Атлетико приема Барселона, а Леванте гостува на Депортиво Ла Коруня.