Юнайтед изтръгна победата от Кристъл Палас и с единия крак е в ШЛ (видео)

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването си на Кристъл Палас, благодарение на което "червените дяволи" направиха решаваща крачка към четвъртото място и към завръщане в Шампионската лига. Успехът не дойде никак лесно за възпитаниците на Луис ван Гаал, които поведоха след спорна дузпа, реализирана от Хуан Мата (19'). Джейсън Пънчиън (57') изравни, а Давид де Хеа спаси два много опасни изстрела на Глен Мъри. Маруан Фелаини донесе ценните три точки на Манчестър Юнайтед след гол с глава 12 минути преди края.

Три промени имаше в стартовия състав на домакините - Пап Суаре, Миле Йединак и Глен Мъри започнаха. Люк Шоу и Фил Джоунс се завърнаха за Манчестър Юнайтед на местата на Пади МакНиър и Робин ван Перси, който остана извън групата заради вирус. Уейн Рууни започна на върха на атаката на гостите.

Анхел ди Мария получи контузия по време на тренировка и отпадна за днес.

Още в седмата минута "червените дяволи" можеха да поведат в резултата, след като Блинд стреля от около 25 метра, Сперони успя да избие, а впоследствие топката срещна и гредата. В 18-ата минута гостите получиха дузпа. Ашли Йънг центрира отляво, а Скот Дан опита да парира с тяло като топката срещна рамото му. Майкъл Оливър обаче реши да посочи бялата точка. Хуан Мата бе точен за 0:1. Това бе и първият гол за Юнайтед от 306 минути насам.

Неприятната новина за Луис ван Гаал бе, че през първата част контузии получиха Шоу и Рууни. Първият бе заменен, а нападателят доигра полувремето, но на почивката на негово място се появи Радамел Фалкао.

Домакините започнаха по-активно втората част. В 55-ата минута Пънчиън се опита да си спечели дузпа, след като падна след лек контакт с крака на Мата. Само две минути след това обаче именно Пънчиън изравни след добро изпълнение на пряк свободен удар и лек рикошет в главата на Блинд, който бе част от стената пред вратата на Де Хеа.

В 62-ата минута "орлите" бяха близо до пълен обрат, но шут на Макартър мина на сантиметри встрани. Десетина минути след това Давид де Хеа спаси сигурен гол в своята врата, след като Глен Мъри се оказа сам срещу него, но не успя да го преодолее от пет-шест метра.

В 74-ата минута Ашли Йънг пък имаше много добра възможност да изведе отново Юнайтед напред, след като проби отляво и стреля, топката рикошира в крака на бранител и премина на сантиметри встрани от далечната греда. Четири минути след това Фелаини вкара втори гол за "червените дяволи". Йънг центрира отляво, Сперони и Дилейни се сблъскаха и позволиха на топката да стигне до белгиеца, който я насочи точно с глава. В 86-ата минута Де Хеа отново се намеси решаващо, спасявайки много опасен удар на Мъри.

В последната минута и Сперони се прояви като изби шут на Ерера.

С успеха Манчестър Юнайтед се откъсна на седем точки пред Ливърпул, който утре гостува на Челси. Кристъл Палас е 12-и с 42 пункта.