Милан най-после се пробуди и наказа Рома (видео+галерия)

Отборът на Милан най-после се събуди и спечели дербито с Рома от 35-ия кръг в Серия "А". Домакините на "Джузепе Меаца" се наложиха с 2:1 и така спряха серията от 5 мача без победа и 3 поредни загуби в първенството. "Росонерите" излязоха с новия екип за сезон 2015/16 и това им донесе късмет. В 40-ата минута Марко ван Хинкел откри резултата, а Матия Дестро удвои в 59-ата минута. Франческо Тоти върна един гол за гостите от дузпа в 73-ата минута, но "вълците" не успяха да стигнат до нещо повече и записаха неприятна загуба в битката за второто място, което може да им се изплъзне, ако утре Лацио победи Интер.

Срещата стартира с натиск на Рома и още в 1-ата минута Жервиньо проби отляво и центрира опасно във вратарското поле, но там защитник се намеси решително и изчисти. Още в следващата минута обаче гостите имаха нов шанс и Даниеле Де Роси опита далечен удар, който мина над вратата.

Милан стигна до първата си голова възможност в 12-ата минута, когато Кейсуке Хонда стреля от воле, но Морган Де Санктис спаси. В 17-ата минута обаче Рома пропусна най-доброто си положение. След центриране от корнер Костас Манолас стреля с глава и топката се отби от гредата, а при добавката от близо Де Роси също не успя да отбележи.

В края на полувремето Милан заигра по-нападателно. В 36-ата минута Марко ван Хинкел центрира рекрасно за Джакомо Бонавентура, който стреля с глава отблизо, но отново Де Санктис бе на мястото си. В 40-ата минута обаче Хонда напредна отдясно и центрира във вратарското поле, където Ван Хинкел засече кълбото в мрежата и откри резултата в полза на "росонерите" - 1:0.

Второто полувреме отново започна с натиск на Рома. В 49-ата минута Адем Ляич стреля от фаул, но над вратата. След това в 52-ата минута Алесандро Флоренци пробва удар от воле, но кълбото тупна до гредата.

Милан обаче чакаше своя шанс и той дойде в 59-ата минута, когато Хонда центрира в наказателното поле, където Матия Дестро с глава простреля за втори път вратата на Де Санктис, като така наказа клуба, който държи правата му.

В 62-ата минута Бонавентура пропусна да реши всичко в срещата. Той се пребори за една топка в наказателното поле и необезпокояван отправи удар, но от труден ъгъл не успя да уцели рамката на вратата.

В 72-ата минута обаче Рома получи дузпа в своя полза за нарушение на Найджъл де Йонг срещу Мануел Итурбе. Франческо Тоти се нае с изпълнението на наказателния удар и бе точен за 2:1. В 80-ата минута пък Итурбе бе близо до изравняването, но Диего Лопес показа класа и отрази удара му. След това и Раджа Наинголан пробва удар от дистанция, но също без успех, а в допълнителното време отново Тоти стреля опасно от фаул, но в ръцете на вратаря. В края пък Филипо Индзаги бе изгонен от скамейката заради невъздържана реакция.

Все пак Милан удържа преднината си и с тази победа събра актив от 46 точки, като заема 10-ото място в класирането. Рома пък за момента запазва второто си място с 64 точки, но само 1 повече от Лацио, който играе утре срещу Интер.