Везенков отново със силен мач за Арис

Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен при победата на Арис над Ретимно с 69:66 (17:20, 21:8, 16:16, 15:22) точки като гост в среща от последния 26-и кръг на редовния сезон на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. 19-годишният Везенков започна в титулярната петица и записа 17 точки, 5 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър за 31:41 минути. Арис завърши на четвърта позиция в класирането с 42 точки от 16 победи и 10 загуби. Тимът ще срещне АЕК в първия кръг на плейофите.

Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, се наложи над гостувашия Ескишехир с 93:91 (22:29, 24:21, 22:19, 25:22) точки в последна среща от редовния сезон на шампионата на Турция. Иванов се отличи с 4 точки и 4 борби за 18:16 минути като резерва. Трабзонспор завърши на шесто място в класирането с актив от 16 победи и 14 загуби, а в първия кръг на плейофите ще срещне Дарюшафака.