Хановер и Вердер с нежелано равенство (видео)

Отборите на Хановер и Вердер (Бремен) не успяха да излъчат победител в мача помежду си и двубоят от 32-ия кръг на Бундеслигата завърши 1:1. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като домакините бяха по-активни преди почивката и логично стигнаха до преднина. В 21-ата минута Джими Бриан изведе Ларс Щиндъл на празна врата и крилото нямаше как да не открие резултата.

След почивката гостите от Бремен се активизираха и на няколко пъти в началото на втората част пропуснаха да изравнят. В крайна сметка логичното се случи в 78-ата минута, когато Златко Юнузович изпълни по отличен начин пряк-свободен удар и направи 1:1. До края на мача гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но нов удар на Юнузович от фаул мина на сантиметри над гредата.

Двата тима трябва да са силно недоволни от поделените точки, тъй като победата бе изключително важна за преследването на целите им в шампионата. Домакините са реално застрашени от изпадане, след като са на 16-а позиция с 31 точки и ако утре Падерборн вземе точка от Волфсбург, тимът ще попадне в зоната на изпадащите. Вердер пък преследва място в Лига Европа, но за момента е извън еврозоната с 43 точки и осма позиция.