Барса с нова голяма крачка към титлата (видео + галерия)

Отборът на Барселона сломи с 2:0 коравия Реал Сосиедад в сблъсък от 36-ия кръг на Ла Лига, игран пред 86 047 зрители на "Камп Ноу". Неймар откри резултата в 51-ата минута, а Педро Родригес отбеляза впечатляващ гол със задна ножица в 85-ата. Тимът на Луис Енрике временно дръпна с пет точки пред Реал Мадрид преди тежкия двубой на "белите" с Валенсия и два кръга преди края на шампионата.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 Луис Суарес беше титуляр за каталунците, въпреки че при жълт картон щеше пропусне срещата с шампиона Атлетико Мадрид. За Лионел Меси и Неймар също нямаше почивка. Хавиер Масчерано влезе в халфовата линия редом до Чави Ернандес и Рафиня Алкантара. Дейвид Мойс разчиташе на Карлос Вела в атака, подкрепян от Чаби Прието, Естебан Гранеро и Серхио Каналес.

Барселона - Реал Сосиедад В осмата минута барселонци се доближиха до гола, но вратарят Херонимо Руи внимаваше. Даниел Алвеш центрира, Меси стреля с глава от 11 метра в опит да прехвърли вратаря, но стражът изби в корнер. Минута по-късно отново десният бек на "лос блаугранас" центрира много точно, Суарес беше изпуснат на седмия метър, но след удар с глава топката премина встрани.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 В 12-ата Неймар и Меси оформиха двойно подаване, след което бразилецът беше сам срещу Руи, но стражът съумя някак да парира ниския удар. В 20-ата Лео завъртя любимия си висок пас по диагонала, Неймар се изстреля срещу вратаря, но не можа да играе с топката, която тупна пред него. В 23-ата Вела се възползва от загубена топка, но беше в засада.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 Минута по-късно Суарес поиска дузпа за игра с ръка на Иниго Мартинес. Повторенията показаха, че бранителят наистина играе с ръка, но това остана скрито от погледа на съдията Иглесиас Вийянуева. В 28-ата Меси центрира в наказателното поле, Пике беше блокиран от вратаря, а впоследствие "тройката" опита неуспешно задна ножица.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 В 33-ата аржентинският магьосник отново сервира голова топка, Суарес беше сам на втората греда и опита нещо средно между удар и пас с глава, за да провали положението. В 35-ата "чури урдин" навлязоха опасно в наказателното поле на Клаудио Браво, ала стигнаха само до корнер. В 40-ата Неймар свали топката с глава към дузпата, Рафиня шутира мощно и точно от въздуха, но Микел Гонсалес беше избрал правилна позиция. В 45-ата Алвеш изстреля топката от 25 метра по диагонала - тя излезе в аут на сантиметри от страничната греда.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 Второто полувреме стартира със силен натиск на домакините. Момчетата на Луис Енрике поставиха под напрежение на няколко пъти защитата на гостите от Сан Себастиан, като набързо изпълниха и няколко корнера. В 48-ата минута Марк Бартра отправи много коварен удар с глава към близкия горен ъгъл, но Руи изби блестящо. Суарес също беше близо до попадение преди Неймар най-сетне да пробие баската стена.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 В 51-ата минута Меси центрира, Микел Гонсалес отклони с глава и се превърна в асистент за попадението. Бразилецът беше сам на втората греда и отблизо реализира с глава - 1:0. Акциите на каталунците продължиха, макар не със същото упорство. Гостите от "Аноета" имаха няколко добри възможности от статични положения, от които обаче не произтече нищо опасно.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 В 61-ата минута зрителите на "Камп Ноу" станаха свидетели на любопитен момент. Вратарят на "бяло-сините" не можа да спаси корнера и се оказа около флагчето, когато Неймар понечи да изпълни статичното положение. Корнерът беше изпълнен въпреки опитите на стража. Съдията обаче реши да спре играта, за да може Руи да се върне на мястото си и да получи жълт картон. В 65-ата Алвеш центрира, Неймар стреля с глава в ръцете на вратаря. В 70-ата неостаряващият и вездесъщ Чави свали технично с глава към Меси, който се подготви за страховит шут, но беше блокиран. В края на двубоя Луис Енрике предпочете да смени Рафиня и да пусне Педро Родригес.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 Руи направи поредно грандиозно спасяване в 85-ата минута след диагонален изстрел на Меси. В рамките на същата минута стражът беше безпомощен след кинжалната задна ножица на Педрито. "Седмицата" на Барса вкара изумителен гол, след като топката отскочи нагоре и той я посрещна по атрактивен начин от дузпата, за да разстреля вратаря, нанизвайки топката над главата на Руи - 2:0 и осигурени задължителните три точки.

Барселона - Реал Сосиедад - 2:0 Във вторник Барселона трябва да довърши започнатото срещу Байерн (Мюнхен) и да си подсигури билетите за финала. Голямото изпитание в Примера за каталунците ще е след седмица, когато Барса гостува на Атлетико Мадрид в предпоследен кръг от Ла Лига.