Три минути не стигнаха на Спартак Пл за победа над Етър и завъръщане в "Б" група

Плевенският Спартак пропусна още днес да спечели първото място в Северозападната В група, завършвайки 1:1 гостуването си на Етър (Велико Търново). Дербито на първенството бе от 22-ия кръг.
Плевенчани бяха само на 3 минути от победата, когато бранителят им Кристиян Григоров игра с ръка и елитният рефер Станислав Тодоров отсъди дузпа, която Тихомир Кънев реализира за равенството.

Мачът започна със стихиен натиск на домакините, който продължи няколко минути. После гостите взеха инициативата – владееха повече топката и създадоха няколко добри възможности за гол. В 16-ата минута капитанът им Любомир Иванов стреля над гредата. След това голмайсторът на групата Стефан Христов на два пъти постави на изпитание търновският страж Русев. Единствената възможност за „болярите“ бе дело на Искрен Писарев, но плевенският вратар Станислав Антонов отрази удара му.

След почивката спартаковци продължиха да доминират. В 52-ата минута Васил Шопов проведе отличен рейд отляво, преодолявайки последователно Аладжов, Копаранов и Анев за да подаде пред празната врата на Христов, който откри резултата. Плевенските футболисти можеха да спечелят мача, но Христов, Кирев и на два пъти Шопов не успяха да реализират от изгодни позиции.

Така Спартак отложи празника за завръщане в професионалния футбол за идната сряда, когато приема на стадион "Плевен" Партизан (Червен бряг). Отборът на Бойко Цветков се нуждае само от още 3 точки в оставащите четири кръга, тъй като печели служебно 3:0 срещу отказалия се Ситомир (Никопол).

Етър: Русев – Николов, Аладжов /68-Цветан Петров/, Макенджиев, Кямил /77-Петков/ – Анев, Николаев /62-Байдаков/, Копаранов, Колев /капитан/ - Писарев, Кънев.
Треньор – Георги Василев

Спартак: Антонов – Георгиев, Григоров, Господинов, Роберт Петров – Антони Иванов, Тихомир Тодоров, Любомир Иванов /капитан/ /66-Кирев/, Шопов – Христов, Любомир Тодоров /77-Миленов/.