Гранада се качи на спасителния бряг

Отборът на Гранада сечели с 2:0 над гостуващия и изпаднал и на теория тим на Кордиба в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Диего Майнс (45) и Юсеф Ел-Араби (69 - дузпа) зарадваха домакините. Тимът на Хосе Антонио Ромеро завърши срещата с деветима на терена и логично загуби. С успеха съставът на новия наставник Сандовал изплува над чертата на изпадащите.

Първият шанс в срещата се откри в четвъртата минута пред Юсеф Ел-Араби. Нападателят на домакините стреля неточно след чудесна възможност при отбита топка. В 17-ата Франсиско Медина - Пити разигра късо с Рубен Перес, последва центриране и удар на Диего Майнс, спасен от Хуан Карлос. Стражът на гостите се справи след изстрел на Пити в 23-ата минута.

В 29-ата тимът от "Нуево Арканхел" остана с човек по-малко след втори жълт картон на централния бранител Иниго Лопес. Жан-Силвен Бабин нацели гредата в 34-ата след опит с глава. Секунди преди края на полувремето момчетата на Хосе Рамон Сандовал логично поведоха в резултата. Пити центрира от статично положение, а Майнс реализира с глава.

След почивката стана още по-лесно за "червено-белите". В 68-ата минута момчетата на Сандовал получиха дузпа след явно нарушение на Пантич срещу Рубен Рочина. Ел-Араби успокои "Лос Карменес" с попадение от бялата точка. Десет минути по-късно и Феде Картабия беше изгонен и Кордоба доигра мача с деветима футболисти.

Снимка: "Марка"