Айнтрахт препъна Хофе (видео)

Отборът на Айнтрахт (Фракфурт) надви с 3:1 гостуващия Хофенхайм в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Бастиан Очипка (18), Харис Сеферович (27) и Тимъти Чандлър (34) набързо дадоха солиден аванс на домакините. Гол на Кевин Фоланд в 51-ата минута не се оказа достатъчен за Хофе. Гостите пропуснаха възможността да се доближат до евроместата и бяха настигнати от Айнтрахт в средата на класирането.

В първия четвърт час липсваха интересни положения пред двете врати. В 18-ата минута домакините получиха чудесна възможност за пряк обстрел при фал от 18 метра. Бастиан Очипка изпълни прецизно и откри резултата. Франкфуртци бързо стигнаха и до втори гол. В 27-ата минута Сеферович се възползва от пас на Ларс Стендера и отблизо покачи. Едва седем минути по-късно зрителите на "Комерцбанк Арена" видяха и трети гол в полза на своите любимци. Защитникът Тимъти Чандлър отбеляза с глава след центриране на Очипка - 3:0. Домакините направиха късо изпълнение на корнера, след което последва головото центриране.

Гостите направиха тройна смяна на почивката. В 51-ата минута Кевин Фоланд върна надеждите на Хофе с хубав гол от пряк свободен удар. Впоследствие франкфуртци хитро затвориха играта в търсене на убиване на темпото. В 71-ата минута в игра се появи Констант Джакпа, който се възстанови от тежка контузия в коляното, лекувана цели осем месеца. В края на срещата Айнтрахт изпусна да се поздрави и с по-убедителна победа.

Снимка: Getty Images/Guliver