Ипсуич устоя на Норич и съхрани надеждите си за "Уембли"

Ипсуич и Норич завършиха наравно - 1:1, в първия сблъсък от полуфиналния плейоф между двата тима за влизане в Премиър лийг. Гостите откриха в 41-ата минута с гол на Джонатан Хоусън, но в добавеното време на първата част Пол Андерсън изравни.

В осмата минута домакините имаха страхотна възможност да открият резултата, но две последователни спасявания на Джон Ръди след удари отблизо на Сиърс и Варни спасиха Норич. Постепенно гостите взеха инициативата и в 23-ата минута Тетей стреля много опасно, но топката профуча на сантиметри встрани от целта. Четири минути преди почивката "канарчетата" излязоха напред в резултата. Джероум проби отляво и върна към Хоусън, който стреля точно за 0:1. В четвърта минута на добавеното време на първото полувреме Ръсел Мартин сгреши в отбрана, Фреди Сиърс стреля силно, Джон Ръди първоначално изби, но Пол Андерсън изравни отблизо. Малко след това гостите отново можеха да поведат след добър пробив на Редмънд, чийто удар обаче бе спасен от Бялковски.

В 68-ата минута Брадли Джонсън пропусна нова добра възможност за Норич. До края гостите търсеха повече победата, но така и не успяха да стигнат до нея.

След седмица е реванша на "Кероу Роуд". Финалът е на 25 май на "Уембли".

Ипсуич - Норич 1:1

0:1 Хоусън (41')
1:1 Андерсон (45+4')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!