Байерн зацикли тотално (видео + галерия)

Смазаният от Барселона тим на Байерн (Мюнхен) допусна четвърта поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 от Аугсбург у дома в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Раул Бобадийя вкара единствения гол в 71-ата минута. Извинението на баварците е, че играха с човек по-малко от 13-ата минута, когато вратарят Хосе Рейна получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле на излезлия сам срещу него Бобадийя. Капитанът на Аугсбург Паул Верхаах обаче изпусна дузпата, като стреля в гредата.

В предишните си три мача съставът на Джосеп Гуардиола беше загубил от Барса в Шампионската лига, от Байер (Леверкузен) за първенство и от Борусия (Дортмунд) в турнира за Купата на Германия.

Три дни след фиаското на "Камп Ноу" Пеп направи няколко промени в стартовия си състав, за да даде почивка на определени футболисти преди реванша. Титулярният вратар Мануел Нойер започна на пейката, а от първата минута стартира Хосе Рейна. Меди Бенатия, Рафиня и Чаби Алонсо останаха сред резервите.

Байерн (Мюнхен) - Аугсбург 0:1

Плановете на шампионите обаче се объркаха, след като в 13-ата минута Рейна беше изгонен, а капитанът Филип Лаам беше пожертван, за да може Нойер да застане на вратата.

Аугсбург създаде много повече опасности и можеше да поведе още преди въпросната ситуация с червения картон. Аржентинецът Бобадийя тотално надигра неубедителния Данте, който и днес направи няколко подаръка на съперниковите играчи. Независимо че наказателният удар не влезе, играта на Байерн изобщо не потръгна, а и пълните трибуните замлъкнаха, което направи срещата скучна.

Гуардиола промени тактиката и Байерн заигра с далечни изритани топки към Роберт Левандовски и Томас Мюлер. При една такава ситуация полякът се измъкна сам срещу вратаря и стреля в напречната греда. По-рано през първото полувреме страничният стълб помогна на гостите и след изстрел на Марио Гьотце.

И след почивката баварските съседи на първенеца бяха по-стойностният отбор и заслужено стигнаха до гола. В 71-ата минута преотстъпеният от Байерн Пиер-Емил Хьойберг изведе Бобадийя, който беше точен с ефектно отиграване. Гуардиола обаче остави впечатление, че не се интересуваше толкова от резултата, защото само три минути след попадението смени Мюлер със защитника Рафиня, след което домакините не създадоха нито едно чисто положение до края.

По аналогичен начин през миналия сезон мюнхенци паднаха с 0:1 от Аугсбург, като и тогава тъкмо си бяха гарантирали Салатиерата. И докато Байерн днес не играеше за нищо, то успехът на гостуващия тим почти го вкара в Лига Европа. В оставащите два кръга Аугсбург се нуждае от 4 точки, за да е сигурен участник в европейските клубни турнири.

На Байерн му остава гостуване на Фрайбург и домакинство на Майнц 05, след което ще бъде награден със златните медали.

Може би единственото хубаво нещо за феновете на домакините беше новият червен титулярен екип, който играчите облякоха за първи път. С него те ще играят през следващия сезон.