Късметът спаси Лудогорец от врящия армейски котел - ЦСКА закръгли нулите на 10 (видео+галерия)

След голяма доза късмет и неумението на Николич да бележи очи в очи с вратаря шампионът на България Лудогорец успя да устиска 0:0 срещу ЦСКА в мач от седмия плейофен кръг на "А" група. Гостите от Разград изиграха пореден неубедителен двубой, в който така и не създадоха от така наречените чисти голови положения.

Това можеше да им струва скъпо, тъй като в 77-ата минута таранът на червените Стефан Николич излезе очи в очи срещу Стоянов и имаше доста време да се нагласи за удар, но в крайна сметка стреля в крака на лудогорския страж. Пропускът се оказа фатален за армейците, които в десети пореден шампионатен двубой не успяха да вкарат гол.

ЦСКА – Лудогорец

Срещата не мина и без дежурния червен картон в сблъсъците между двата отбора. Този път бе изгонен Александър Барт и орлите изиграха последните 10 минути с човек по-малко.

Гостите от Разград първи отправиха шут по посока на една от двете врати. В 7-ата минута след пробив на Мисиджан отляво топката стигна до Марселиньо, който стреля в аут. Осем минути по-късно изстрел на Галчев мина покрай дясната греда на Стоянов.

В 23-ата минута Тончи Кукоч, започнал като на левия фланг на червената атака, отправи силен шут от малък ъгъл, но Стоянов боксира. При добавката хърватинът стреля с глава, но твърде слабо и стражът на Лудогорец улови. Секунди по-късно Стивън Съндей шутира опасно от воле, но Стоянов отново спаси.

До края на полувремето армейците бяха малко по-активни, но като цяло двата отбора така и не успяха да създадат чисто голово положение през първите 45 минути.

Малко след началото на втората част, в 47-ата минута, Кишада вкара топката в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада.

Веднага след това положение срещата бе прекратена за близо пет минути, тъй като сектор "Г" сътвори пирошоу, след което видимостта на терена бе сведена до минимум.

В 59-ата минута Тони Силва стреля опасно, но в аут. Само 60 секунди по-късно Апостол Попов засече с глава центриране от фаул на Кукоч, но топката профуча над напречната греда.

В 77-ата минута ЦСКА изпусна уникална възможност за гол. Николич се откъсна фронтално сам срещу Стоянов, но стреля в крака на вратаря.

Две минути преди края на редовното време реферът Никола Попов показа втори жълт картон на Александър Барт, преценявайки, че французинът е ударил с ръка противников състезател и гостите от Разград играха в даденото от съдията 8-минутно продължение в намален състав.

Именно тогава те погледнаха по-сериозно към противниковата врата. Първо Златински стреля опасно от фаул, а малко по-късно резервата Юнес Хамза можеше да вкара при удар от воле, но не уцели добре топката и тя попадна в ръцете на Господинов.

Между двете ситуации пък сериозен пропуск направи Тони Силва, който се откъсна отляво срещу Стоянов, но стреля в аут.

ЦСКА: Господинов, Василев, Попов, Оршулич, Тунчев, Кукоч, Съндей, Галчев, Силва, Фелипе, Николич

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Александров, Марселиньо, Мисиджан, Кишада