Славия се разправи с Марек (видео+галерия)

Отборът на Славия разгроми с 4:0 Марек в първа среща от 29-ия кръг на "А" група. По две попадения вкараха Карлос Фонсека (12', 83') и Жереми Манзоро (33' от дузпа, 40'). Гостите играха с човек по-малко от 63-ата минута, когато капитанът Милен Лахчев бе изгонен.

С успеха "белите" натрупаха 37 точки и са твърдо на третото място във втората шестица. Дупничани пък остават в зоната на изпадащите с едва 17 пункта. Ако Локомотив (Пловдив) победи последния Хасково в неделя, и на теория ще бъдат ясни отиващите в "Б" група тимове.

Домакините не оставиха съмнение в превъзходството си по време на целия двубой и от самото начало се хвърлиха в атака. В 12-ата минута Радослав Василев подаде към Фонсека, който технично прехвърли Михайлов за 1:0.

В 28-ата минута футболистите на Марек поискаха дузпа за игра с ръка на Фернандер Касай, но реферът Таско Тасков прецени, че центрирането е било от твърде близко разстояние и не посочи бялата точка. Малко след това Манзоро направи невероятен пропуск на празна врата.

В 33-ата минута обаче крилото се реваншира. Той бе повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. В 40-ата минута Манзоро вкара третия гол за Славия, след като се възползва от подаване на Фонсека и неубедителна намеса на Михайлов и нямаше проблем да добута топката във вратата.

Славия - Марек

Столичани намалиха значително темпото след почивката, но продължиха да държат контрола над събитията. В 63-ата минута те останаха и с човек повече на терена, след като Лахчев бе изгонен за обидни реплики към съдията.

В 84-ата минута футболистите на Славия стигнаха и до четвърти гол. Юношата Янис Карабельов центрира в наказателното поле и Фонсека изпревари Ивайло Димитров, записвайки за втори път името си сред голмайсторите.

В 88-ата минута националът Радослав Василев също можеше да се разпише, но ударът му срещна напречната греда и кълбото излезе в аут.