Кузнецова детронира Шарапова в Мадрид

Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) отпадна на полуфиналите на силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,1 млн. евро. Поставената под номер 3 Шарапова отстъпи пред сънародничката си Светлана Кузнецова с 2:6, 4:6 за 90 минути игра. Заради поражението Шарапова няма да може да се върне на второ място в световната ранглиста в понеделник.

Кузнецова направи два пробива в първия и един във втория сет. Шарапова записа пет двойни грешки и имаше само една възможност за пробив в целия двубой, която не успя да осъществи. 29-годишната Кузнезова, която е под номер 29 в света, ще търси трета титла от турнир на WТА за последните пет години в утрешния финал срещу победителката от мача между световната номер едно Серина Уилямс (САЩ) и четвъртата поставена Петра Квитова (Чехия).