Дузпа реши суперкласиката между Ривър и Бока

Големите аржентински съперници Ривър Плейт и Бока Хуниорс изиграха поредното супердерби помежду си тази нощ. Този път двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 1/8-финала на турнира Копа Либертадорес. Победител в първия мач излезе тимът на Ривър Плейт с минималното 1:0, а победното попадение бе отбелязано от дузпа в 82-ата минута от Карлос Санчес.

Срещата бе доста динамична с положения и пред двете врати. Въпреки това никой от двата тима не успяваше да стигне до попадение до 82-ата минута, когато Лукас Марин препъна Гонсало Мартинес в наказателното поле, а съдията без колебание посочи бялата точка. Санчес пък хладнокръвно реализира 11-метровия удар и така донесе успеха на своя тим.

В края на мача играчите на Ривър завършиха с 10 души на терена, след като Теофило Гутиерес си изкара директен червен картон. Въпреки това домакините удържаха крехката си преднина и ще имат аванс преди реванша, който ще се игаре на 15 май.