Бенитес: Пропиляхме възможностите си

Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес бе доста разочарован след като отборът му не успя да победи Днипро в първия мач от 1/2-финала в Лига Европа на "Сан Паоло". Срещата завърши 1:1, макар голът на гостите да бе от засада. Наставникът обаче разкритикува своите играчи за пропуснатите голови положения в срещата.

"Голът на съперника бе от засада и е нормално той да промени цялото развитие на полуфинала. Въпреки това, ние имахме достатъчно положения, от които не се възползвахме. Сега трябва да спечелим реванша, но за целта трябва да бъдем по-бързи и прецизни, както бяхме през втората част. Очаквах мачът да се развие по подобен начин, тъй като Днипро е много подреден и добре организиран отбор. Въпреки това ние имахме доста положения за гол, докато съперникът отбеляза с първия си удар. През първото полувреме не бяхме достатъчно бързи и не използвахме празните пространстра, докато през втората част бяхме далеч по-добри. Ще се борим докрай в реванша, както го сторихме срещу Волфсбург. Няма смисъл да се оплакваме, а трябва да се концентрираме за пътуването ни до Киев", заяви Бенитес.