Шампионът Англия започна защитата на титлата с победа над Италия

Шампионът в тази възраст от миналото европейско първенство до 17 години Англия започна с победа защитата на титлата си, след като се наложи с минималното 1:0 над Италия. Под дъжда на стадион "Лазур" в Бургас възпитаниците на треньора Джон Пийкок стигнаха до успеха с гол на резервата Маркъс Едуардс в началото на второто полувреме. Появилият се на терена след почивката Едуардс се разписа във вратата на Джанлуиджи Донарума, останал на празна врата след рикошет в бранител на "Скуадра Адзура".

Като цяло в мача нямаше много чисти ситуации пред двете врати и така попадението на Едуардс се превърна в победно за "трите лъва". В последните секунди италианците имаха страхотна възможност да изравнят резултата, но Патрик Крутоне стреля покрай вратата на Пол Уулстън от границата на наказателното поле.

Преди почивката двата отбора си размениха по една чиста ситуация. Симоне Мадзоки не успя да отбележи от добра ситуация в наказателното поле на англичаните, а в последната 40-а минута на първата част Том Дейвис не уцели вратата на италианците само на пет-шест метра от голлинията.

В началото на второто полувреме англичаните заиграха по-добре и в 47-ата минута успяха да открият резултата. Първо Хърби Кейн стреля в дясната греда зад Донарума, а оттам топката попадна в Стиви Мавидиди. Неговият удар се отклони в краката на защитник на Италия и попадна в Маркъс Едуардс, за когото не бе трудно на празна врата да отбележи за 0:1.

До края на мача италианците се хвърлиха в атаки, но оставяха празни пространства в защитата си. Така Англия бе близо до това да отбележи втори гол, но Айк Угбо остана в позиция на засада при добра контраатака на "трите лъва". В добавеното време на редовните 80 минути обаче натискът на италианците можеше да доведе до резултат и те да стигнат до изравняването. В 85-ата минута Патрик Кутроне се озова на добра позиция точно на границата на наказателното поле, но стреля встрани от вратата.

По този начин Англия започна с победа защитата на титлата си и излезе начело в група "Д" на Евро 2015. Италия е на последното четвърто място, но само на точка зад завършилите наравно Холандия и Ейре.

ИТАЛИЯ - АНГЛИЯ 0:1
0:1 - Едуардс (47)