ЦСКА, Виктория Волей, Арда и Пирин на финали при 15-годишните момчета

Отборите на ЦСКА, Виктория Волей (Пловдив), Арда (Кърджали) и Пирин (Разлог) са първите четири финалиста на държавното първенство по волейбол на България при момчетата до 15 години.

Това стана ясно след изиграването на всички мачове в четирите зони за тази възраст, като изброените състави спечелиха първото място в своите турнири. От тази година по решение на БФВ при 15-годишните участниците в спора за титлата се намалиха, като на държавните финали ще играят само осем отбора. Регламентът предвижда само победителите в групите се класират директно за заключителната фаза. Вторите тимове от класирането в четирите зони продължават борбата на турнир на "вторите", след който първите два отбора от класирането получават още две квоти. Третите отбори от таблицата в зоните пък продължават в турнира на "третите". В него не се взимат директни квоти. Първите два отбора от турнира на "третите", заедно с вторите два състава от турнира на "вторите", правят последен, заключителен турнир, от който се излъчват последните два финалиста. Отборите, заели четвърто място в четирите зони отпадат от по-нататъшна борба.

Така съставите на Хебър (Пазарджик), Левски Боол, Добруджа 07 (Добрич) и Черно море (Варна) останаха на вторите места в четирите зони и ще продължат борбата за класиране на финалите в турнира на "вторите". Отборите на Ботев (Враца), Софийски университет (София), Тони Спорт (Берковица) и Локомотив 1926 (Пловдив) пък ще играят на турнир на "третите". Отборите, които отпадат от надпреварата са завършилите на последното 4-о място в четирите зони - Миньор (Перник), Казанлък, Марек (Дупница) и Славия.