ЛА Ейнджълс възкръсна с хоумрън на дебютант (видео)

Карлос Перес направи паметен дебют в МЛБ и донесе на Лос Анджелис Ейнджълс първа победа от началото на май. Още в първото си заставане на бат във Висшата лига 24-годишният венцуелски кетчер удари единичен хит, а в четвъртото изстреля соло хоумрън, с който донесе на "ангелите" домакински успех с 5:4 срещу Сиатъл Маринърс.

Така бе сложен край на поредицата от 4 загуби за тима от Анахайм, започнала с тройното разчистване в гостуването на шампиона Сан Франциско Джайънтс от петък до неделя и продължила с поражението в откриващия мач от серията срещу "моряците" на ст. "Ейнджъл" в понеделник.

Историята сочи, че Перес е първият дебютант с решителен хоумрън в Мейджър лийг след сънародника си Мигел Кабрера. На 20-годишна възраст през 2003-та бъдещият носител на Тройна корона, двукратен MVP и настояща звезда на Детройт Тайгърс донася победа на Флорида Марлинс с удар над оградата срещу Тампа Бей Девъл Рейс.

"Карлос очевидно е готов за предизвикателството – заключи мениджърът на ЛА Ейнджълс Майк Соша. – Изигра страхотен мач тази вечер. Смятам, че може да остане в лигата много дълго време."

"Старата пушка" Алберт Пухолс батира 2 от 3 с двоен хоумрън, а по една точка за успеха снощи вкараха Ерик Айбар и Джони Джавотела. Питчерът Хюстън Стрийт (W 1-0) получи победата, след като изработи суха защита в отварянето на 9-ия ининг.

Гостите от Сиатъл имаха аванс от 4:2 по средата на 8-ия, но в долната част на ининга риливърът Дани Фаркухар (BS 2) позволи 3 хита и 2 точки. След това в 9-ия пък Доминик Леоне (L 0-3) бе наказан още от първия батер, който излезе насреща му – Карлос Перес.

"Нямахме никакъв късмет – прецени мениджърът на Маринърс Лойд Макклендън. – Винаги, когато водиш в резултата в 8-ия ининг, очакваш да спечелиш. Но не винаги се получава."

Лос Анджелис Ейнджълс - Сиатъл Маринърс 5:4