Григор се справи с контузения Йънг, следва мач с Фонини (галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Мадрид. Поставеният под №10 в схемата хасковлия елиминира в първия кръг американеца Доналд Йънг след 6:4, 3:0 и отказване на 51-ия в ранглистата на ATP тенисист. Йънг не успя да доиграе мача заради болки в гърба и във втория сет просто присъстваше на втория по големина корт на турнира - "Аранча Санчес-Викарио". Това бе петият двубой между двамата, като българинът вече има 4 победи срещу американеца.

Следващият съперник на 11-ия в света нашенец е италианецът Фабио Фонини, който надигра с 6:2, 6:3 колумбиеца Сантяго Хиралдо.

Григор Димитров се справи с контузения Йънг, следва мач с Фонини

Двамата тенисисти си размениха по един бърз сервис-гейм в началото, но във второто подаване на Йънг българинът стигна до точка за пробив. Американецът обаче я отрази с мощен и перфектно пласиран форхенд, който Григор само изгледа. Йънг се пребори за подаването си, но след това Димитров без никакви проблеми изравни за 2:2 с втори последователен сервис-гейм на нула.

В шестия гейм Григор имаше затруднения. Той първо изостана с 0:30 в резултата, а след това трябваше да отразява брейкпойнт при 30:40. Българинът го неутрализира с чудесен сервис и въпреки че след това допусна някои непредизвикани грешки, удържа подаването си за 3:3. В следващия гейм Григор стигна до две поредни точки за пробив при 15:40, но Йънг ги отрази. Малко след това обаче пробивът бе факт и за първи път от началото на срещата хасковлията излезе напред в резултата. Григор с лекота затвърди пробива за 5:3 и се доближи до спечелването на първата част.

Йънг имаше проблеми с гърба и при 5:4 поиска на корта да дойде физиотерапевт. Григор запази концентрация и след паузата без проблеми затвори сета със своя начален удар.

Във втория сет на корта имаше само един тенисист и това бе българинът. Йънг не бе равностоен по никакъв начин на Димитров в състоянието, в което се намираше и и при 3:0 и 40:0 в полза на сервиращия Григор американецът реши че е време да сложи край на участието си в мача и турнира.

С днешната победа Григор си гарантира 45 точки за ранглистата и 27 460 евро. При успех срещу Фонини в следващата фаза българинът ще вземе 90 точки и 52 090 евро. Миналата година Димитров достигна до третия кръг в испанската столица, като бе спрян в три сета от чеха Томаш Бердих.

Димитров и следващият му противник - 31-ият в ранглистата Фонини, са играли три пъти помежду си досега. През 2013 година двамата си разменят по една победа, а миналия месец Григор срази италианеца с 6:3, 6:4 на турнира от серията "Мастърс" на клей в Монте Карло.

Тази вечер Димитров има и мач на двойки. Негов партньор е австрийският ветеран Юрген Мелцер, а техни противници са французите Жо-Вилфред Цонга и Гаел Монфис.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА НА ГРИГОР С ЙЪНГ ВИЖТЕ ТУК!