Интер сгреши на "Меаца" и се отдалечи от Европа (видео)

Отборът на Интер не успя да победи на своя стадион "Джузепе Меаца" гостуващия Киево в мач от 34-ия кръг на Серия "А". Футболистите на Роберто Манчини дори не успяха да отбележат гол и двубоят завърши при резултат 0:0. Така "нерадзурите" от Милано намалиха шансовете си да се преборят за място в Лига Европа през новия сезон. В момента Интер заема осма позиция в класирането с 49 точки и е на 3 от петия Фиорентина. Киево е 13-и с 41 точки и не е застрашен от изпадане.

В средата на първата част "нерадзурите" бяха много близо до отбелязването на гол във вратата на Албано Бисари, но аржентинският нападател Мауро Икарди удари греда с глава. Това се случи в 19-ата минута и си остана най-добрата възможност за гол преди почивката.

През второто полувреме и двата тима имаха своите шансове да измъкнат победата, но резултатът си остана равен. В 85-ата минута Кристиано Бираги уцели напречната греда с далечен изстрел, а минута преди края на редовното време Данило Д'Амброзио от Интер застраши без успех противниковата врата. В четвъртата минута на добавеното време Киево можеше да попари домакините, но Алберто Палоски не успя да се превърне в герой за "летящите магарета" от Верона.