Бентеке пак поведе Вила към важна победа (видео)

Голмайсторът на Астън Вила Кристиан Бентеке реализира две попадения (10' и 45') за изключително важната победа на своя тим с 3:2 над Евертън. Том Клевърли (64') също даде своя голов принос за успеха на бирмингамци, а Ромелу Лукаку (59') и Фил Ягиелка (90') вкараха почетните попадения за "карамелите", които бяха в серия от шест поредни срещи без загуба в Премиър лийг.

Бентеке засече с глава центриране на Делф в 10-ата минута, давайки мечтан старт на Астън Вила. В края на първата част белгиецът вкара отблизо след корнер, изпълнен от Грилиш, и добавка на Влаар, който продължи към далечната греда. Така Бентеке вече има 11 гола в последните девет мача на своя отбор във всички турнири.

Ромелу Лукаку намали от дузпа в 59-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Влаар срещу Нейсмит. Пет минути след това Клевърли възстанови аванса от два гола на домакините, след като бе изведен по перфектен начин от Бакуна. В добавеното време Ягиелка оформи крайния резултат след удар с глава отблизо.

Астън Вила се изкачи на 14-а позиция с актив от 35 точки - две над опасната зона. Евертън е 11-и.