Ливърпул засили КПР към Чемпиъншип, Джерард в центъра на събитията (видео)

Ливърпул победи трудно - с 2:1, борещия се за оцеляване Куинс Парк Рейнджърс на "Анфийлд", като по този начин мърсисайдци прекъснаха серията си от две поредни срещи без успех във Висшата лига. Същевременно този резултат намалява значително шансовете за спасение на КПР. Лондончани са предпоследни, като в момента, три кръга преди края, са на седем точки от спасителната зона. Филипе Коутиньо (19') откри резултата с красив гол, след което домакините направиха куп пропуски, като най-фрапантните от тях бяха на Адам Лалана и Рахим Стърлинг. В 73-ата минута Лирой Фер изравни, което даде надежди на гостите. Капитанът Стивън Джерард изпусна дузпа, но след това, три минути преди края, вкара победния гол за своите.  Лондончани бяха затруднени и от факта, че останаха в числено намален състав осем минути преди края, когато Недъм Онуа бе изгонен.

Три промени бе направил в своя стартов състав мениджърът на домакините Брендън Роджърс. Капитанът Стивън Джерард се завърна на мястото на Джо Алън. Адам Лалана замени Джордан Айб, докато Рики Ламбърт бе предпочетен пред Марио Балотели.

Лирой Фер започна за КПР за сметка на Боби Замора.

Минути преди първия съдийски сигнал над "Анфийлд" прелетя самолет с транспарант, според който Брендън Роджърс трябва да отстъпи мястото си на Рафаел Бенитес.

Още във втората минута Лирой Фер вкара гол за гостите, но попадението бе отменено, тъй като преди това топката бе напуснала терена. В 19-ата минута Рики Ламбърт намери добре Коутиньо в наказателното поле. Бразилецът с много хубав фалцов изстрел прати топката в горния далечен ъгъл на вратата на Грийн.

В 30-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Хил след центриране на Стърлинг, но Мартин Аткинсън не даде сигнал. Скоро след това Стърлинг прати топката във вратата на Грийн, но попадението правилно бе отменено заради засада. В края на първата част стражът на гостите спаси и много опасен удар на Джерард.

След почивката Адам Лалана пропусна чудесна възможност да удвои от няколко метра. В 54-ата минута Стърлинг от два-три метра не успя да уцели вратата, стреляйки над гредата. 1/4 час след това Грийн спаси опасен удар с глава на Ловрен. След всички тези пропуски Ливърпул допусна нелепо изравняване. Бартън центрира от корнер, а Фер засече от въздуха. Топката премина покрай Ловрен и Джонсън и под плонжа на Миньоле - 1:1.

Въпреки това домакините имаха шанс да стигнат до победа, след като в 79-ата минута Онуа фаулира Шкъртел в наказателното поле. Капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард обаче пропусна отсъдената дузпа.

В 82-ата минута гостите дори останаха с човек по-малко, след като Онуа получи втори жълт картон. Ливърпул се възползва от това и в 87-ата минута Джерард донесе победата на домакините, след като засече с глава центриране на Коутиньо от корнер.

Ливърпул е на пета позиция, на четири точки зад Манчестър Юнайтед, който по-късно днес приема Уест Бром.