Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Гуардиола отби номера в името на голяма цел (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) очаквано не се напъна и логично загуби с 0:2 при визитата си на Байер (Леверкузен) в двубой от 31-ия кръг. След като отборът вече спечели титлата, Джосеп Гуардиола предпочета да съхрани силите на основните си футболисти за предстоящия първи полуфинал в Шампионската лига срещу Барселона в сряда. В тази връзка той заложи на доста експериментален състав, в който дебютни минути в професионалния футбол записаха двама играчи от резервния тим на клуба. Цял мач изигра 22-годишният халф Рико Щрийдер, а през второто полувреме феновете видяха и 20-годишния централен нападател Лукас Гьортлер. Освен тях Пеп пусна на терена за пълни 90 минути Митчел Вайзер и Джанлука Гаудино, а даде шанс и на ветерана Клаудио Писаро. След почти година титуляр беше и Хавиер Мартинес.

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 2:0

И докато Байерн не играеше за нищо, то домакините с радост взеха трите точки и отново изместиха от третото място Борусия (Мьонхенгладбах), който обаче е с мач по-малко.

Байерн обаче можеше и да не загуби, защото Марио Гьотце и Клаудио Писаро пропуснаха общо три пъти в ситуации, в които бяха сами срещу вратаря. В 27-ата минута германския национал се измъкна очи в очи с Бернд Лено от около центъра, финтира го и стреля, но Тин Йедвай се върна и изби в корнер. В началото на второто полувреме Лено спаси мрежата си след шут на Писаро, а в 76-ата минута отново Гьотце изскочи едно на едно със стража, но се подхлъзна и би в тялото му.

За Чалханоолу днешното попадение беше осмо от пряк-свободен удар във всички турнири от началото на сезона. Този гол пък лиши Мануел Нойер от възможността да изравни рекордното постижение на Оливер Кан от най-много "сухи" мрежи в Бундеслигата - 19, фиксирано през сезон 20001/02.

В последните три кръга в Бундеслигата Байерн ще има за съперници последователно Аугсбург, Фрайбург и Майнц 05, докато Леверкузен го очакват сблъсъци с Борусия (Мьонхенгладбах), Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).