Пропуск след пропуск и само точка за Борусия (Д) (видео)

В един от най-атрактивните мачове на кръга Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) направиха 1:1 в директна битка за място в Лига Европа. От ремито в Зинсхайм се възползва Вердер (Бремен), който надви Айнтрахт (Франкфурт) и изпревари и двата тима, като вече е седми, само на точка зад шестия Аугсбург. Петият и шестият от Бундеслигата отиват в Лига Европа, но има шанс и седмият да вземе квота, ако Волфсбург спечели Купата на Германия, където съперник му е точно Борусия на Юрген Клоп.

Хофе и "жълто-черните" направиха доста динамичен мач, в който пропуснаха да си вкарат още поне 4-5 гола. Гостите имаха по-чистите положения, като особено във финалните атаки направиха немислими пропуски. Пиер-Емерик Обамеянг и Чиро Имобили загубиха спора с вратаря Оливер Бауман в ситуации "едно на едно". Иначе домакините поведоха в 32-ата минута чрез Кевин Фоланд, но Матс Хумелс (35') отговори бързо за 1:1.

Домакините имаха шанс да поведат след едва 180 секунди игра, но Митчъл Ленгерак парира удар на Антони Модест. Първата възможност пред Дортмунд се откри в 13-ата минута, когато Матс Хумелс стреля с глава след центриране от корнер, но не затрудни стража на Хофе. Двубоят продължи без почти никакви чисти ситуации, като впечатление правеше агресивната игра на домакините, които влизаха здраво във всяко единоборство,

След 32 минути игра Хофенхайм се възползва от неориентираната игра в защита от страна на Борусия и успя да открие резултата. Фоланд размина Марсел Шмелцер и завърши отлично многоходовата атака на своя тим, преодолявайки Ленгерак за 1:0.

Отговорът на гостите обаче бе почти моментален. Едва три минути след като Фоланд изведе своите напред, Хумелс възстанови равенството. Капитанът на Дортмунд бе точен след центриране от корнер, демонстрирайки много добро пласиране, след което не остави шанс на Бауман - 1:1. До почивката не се случи нещо съществено и двата тима се оттеглиха при същия резултат след 45 минути игра на “Вирсол Райн Некар Арена”.

Дортмунд пропусна фантастична възможност да излезе напред в резултата секунди след подновяването на играта, когато Хенрих Мхитарян поднесе перфектно топката на Шинджи Кагава, но японската звезда не успя да насочи удара си в рамките на вратата.

В редиците на Хофенхайм се забеляза активизация и след няколко нелоши атаки най-чистото положение през второто полувреме до момента бе именно за домакините. Роберто Фирмино разтресе напречната греда на Лангерак след корнер в 62-ата минута и пропусна да зарадва феновете с втори гол за Хофе.

Борусия търсеше втори гол по-активно и в последните 10 минути играчите на Юрген Клоп натиснаха сериозно съперника си, а добри възможности се откриха пред Обамеянг и Имобиле, но до второ попадение така и не се стигна.

С контузия през първата част напусна Якуб Блашчиковски, но поне на първо четене не изглеждаше да е нещо сериозно.

Задачата на Борусия да се докопа до ЛЕ през Бундеслигата е доста трудна, защото на отбора остават мачове с Херта (Берлин), Волфсбург и Вердер. Хофенхайм пък ще играе с Айнтрахт (Франкфурт), Байер (Леверкузен) и Херта (Берлин).