Лукойл Академик е първият полуфиналист в НБЛ

Лукойл Академик е първият полуфиналист в Националната Баскетболна Лига. Тимът от Правец елиминира Черноморец (Бургас) с 2-0 победи, след като и днес се наложи над "акулите", този път със 124:57. Така в спор за място във финала "студентите" ще се изправят срещу Черно море Порт Варна или Левски. В тази серия варненци водят с 1-0, а втората среща е утре в София.

По принцип мач №2 от серията между Лукойл и Черноморец трябваше да се играе в събота в Бургас, но след договорка между ръководствата на двата тима, това се случи отново в залата в Правец.

Тони Дечев отново разпредели игровото време равномерно между всички свои играчи, като единствените, които не играха бяха Тери Смит и Бруно Шундов. Хърватският център не се появи на паркета и при вчерашната победа.

Днес домакините си осигуриха победата през третата четвърт, която спечелиха с 30 точки разлика - 34:4 и окончателно убиха каквато и да е интрига, след което закономерно стигна до втората си поредна победа в плейофите.

Христо Захариев се отличи с 24 точки за 20 минути игра за победителите. Никола Драгович и Димитър Димитров добавиха по 17 точки всеки, Веселин Веселинов реализира 16, а Крис Минков остана с 15 и 7 асистенции.

Най-много за бургазлии реализира Деян Белич - 19, докато Любен Пасков и Димитър Рошманов вкараха съответно 11 и 10 точки.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 124:57 (32:22, 30:15, 34:4, 28:16)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дий Браун 5, Николай Грозев 7, Крис Минков 15, Веселин Веселинов 16, Тенчо Банев 7 (Никола Драгович 17, Александър Груев 8, Самуел Франсис 8, Христо Захариев 24, Димитър Димитров 17)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Димитър Рошманов 10, Емил Бинев 9, Любен Пасков 11, Стоян Милчов 4, Деян Белич 19 (Симеон Цветков 2, Стоил Аладжов, Иван Мерджанов 2, Йоан Петров, Никола Костадинов)