Торес потопи "подводницата", Атлетико стъпи стабилно на третото място (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид изстрада минимална победа с 1:0 над Виляреал в среща от 34-ия кръг, играна на "Ел Мадригал". Фернандо Торес зарадва щаба на Диего Симеоне и всички, които обичат "дюшекчиите", с победен гол в 74-ата минута. С успеха "лос рохибланкос" вече имат шест точки аванс пред четвъртия Севиля и седем пред Валенсия, като "прилепите" играят утре на "Вайекас".

Първата част на "Ел Мадригал" предложи много емоции пред двете врати, но не и гол. "Жълтите" търсеха по-упорито попадение и застрашиха сериозно Ян Облак, който за пореден път доказа класата си. Първото изпитание за словенския страж се появи още във втората минута, когато Хесус Гамес не изчисти добре, Жерард Морено потърси Джоел Кембъл и последва удар в ръкавиците на вратаря. В 13-ата минута Антоан Гризман претендираше за дузпа. Имаше контакт между него и Боян Йокич, който обаче не беше достатъчен за съдията Гонсалес Гонсалес за посочване на бялата точка. Според съдийския анализатор на "Марка" Оливер Андухар има дузпа.

Две минути след спорното положение френският голаджия овладя далечно подаване и шутира към вратата и топката срещна гредата. В 19-ата Кембъл нанесе нов опасен удар, Облак се разтегна и изби в корнер. В 20-ата Коке центрира, Арда Туран насочи коварно с глава, Асенхо изгледа топката, която почти облиза гредата и излезе в аут. В 29-ата Марио Манджукич някакси задържа топката между куп играчи в наказателното поле и асистира към Коке, след чийто удар топката прелетя много опасно до дясната греда и може би се отклони от нея. В 34-ата Облак направи майсторско спасяване след удар на Виктор Руис при центриране от фал. Полувремето завърши с опит на Манджукич в 43-ата минута, надскочил Руис на втора греда.

В началото на втората част темпото на игра не беше достатъчно динамично. "Подводницата" търсеше по-настървено гола, но така отваряше пространства за контраатаки. В средата на полувремето Фернандо Торес замени Манджукич, което се оказа много важен детайл в мача. В 74-ата минута Ману Тригерос върна с глава назад към Ерик Бертранд, тъмнокожият защитник се засуети и допусна Торес да му отнеме топката като последен в защитата. Ел Ниньо се устреми към наказателното поле, финтира вратаря, а след това спокойно изчака шпагатите на двама футболисти и търкули топката отблизо в мрежата - 0:1.

Това беше едва втори гол на испанския реализатор в Примера през този сезон. Същевременно се оказа и негов девети в мрежата на кастейонския тим в Ла Лига. В 82-ата Торес отне отново от Ерик, пусна към Гризман, французинът излезе на стрелкова позиция, но шутира в краката на Асенхо. Минута по-късно зрителите изтръпнаха, тъй като стражът на домакините изрева силно от болка след неприятно огъване на коляното си. Все пак вратарят се изправи и успя да напусне терена ходом, което обнадежди, че контузията не е най-тежката. В 93-ата минута момчетата на Марселино Гарсия Торал изпуснаха страхотен шанс. Капитанът Марио Гаспар получи топка от Йокич в наказателното поле, но я засече над гредата. Минута по-късно се появи нов страхотен шанс - Хауме Коста шутира мощно, ала топката не пожела да влезе след рикошет.

Атлетико е почти сигурен за третата позиция, даваща право на директно влизане в Шампионската лига. Виляреал пък трудно ще бъде обезпокоен за шестото място в подреждането.

Снимки: "Марка"